e-mail:    anna_zajac@opoczta.pl

tel.:         662-279-452

Wczesna nauka czytania

Do wczesnej nauki czytania wykorzystuję metodę symultaniczno-sekwencyjną, opracowaną przez prof. Jagodę Cieszyńską. Metoda polega na czytaniu sylabami, które wprowadzane są według specjalnej ustalonej przez prof. Cieszyńską  kolejności. Porządek tych sylab naśladuje rozwój mowy dziecka, czyli spółgłoski poznawane są w takiej kolejności, w jakiej pojawić się powinny w prawidłowej mowie. 
Wczesna nauka czytania odbywa się w oparciu o serię książeczek profesor Jagody Cieszyńskiej „Kocham Czytać”. Praca z książeczką jest idealna dla przedszkolaków. Nauka czytania polecana jest dzieciom od najmłodszych lat, naukę rozpocząć można już od 12. miesiąca życia. Z powodzeniem stosowana jest u dzieci z wadami wymowy, niedokształceniem mowy pochodzenia korowego, z zespołem Aspergera oraz u dorosłych.

Oferta:

Mam nadzieję, że niniejsza oferta spełni Państwa oczekiwania. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami.

Czytaj więcej...

Afazja

Podstawą planowania terapii chorego z afazją jest dokładna diagnoza jego umiejętności językowych. Po opracowaniu informacji na temat stopnia i rodzaju zaburzeń, można przygotować indywidualny plan terapii, którego celem będzie odbudowa struktur języka.

Czytaj więcej...
Wady wymowy

Co zrobić, jeśli dziecko się sepleni, zamiast rowerek mówi „łowełek”. Przede wszystkim systematycznie ćwiczyć. Na tych zajęciach dzieci uczą się prawidłowej wymowy, ćwiczą aparat artykulacyjny, poszerzają swój słownik, uczą się budować poprawne wypowiedzi.

Czytaj więcej...